44. Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę – zaproszenie

• 25 marca 2024, Robert Karp

Zapraszamy na 44. Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę, która odbędzie się 6 kwietnia 2024 r.

Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę to wyjątkowy czas modlitwy za życie. Od 1980 roku miłośnicy życia – przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń pro-life, ale również pielgrzymi indywidualni, gromadzą się na Jasnej Górze, by prosić o ochronę życia poczętych dzieci, a także o wzrost świadomości społeczeństwa o godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. To także wołanie do sumień polityków o troskę o dobre prawo chroniące życie i niepodejmowanie ustaw godzących w godność człowieka.

Kolejna już pielgrzymka obrońców życia człowieka to odpowiedź na wezwanie, jakie w encyklice Evangelium vitae zawarł św. Jan Paweł II: „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”.

Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się w kaplicy Cudownego Obrazu Mszą św. pod przewodnictwem przeora Jasnej Góry o. Samuela Pacholskiego o godz. 9.30. Będzie wówczas możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Dalsza część spotkania odbędzie się w auli św. Jana Pawła II. Uczestnicy wezmą udział w uroczystej gali wręczenia nagród w jubileuszowej XX Edycji konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Tegoroczne spotkanie na Jasnej Górze to również okazja do świętowania 25-lecia powstania Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Z tej okazji przedstawimy historię naszego Stowarzyszenia na tle przemian społeczno-politycznych, opowiemy o początkach działania w obronie życia, które sięgają roku 1980 i ściśle wiążą się z Pielgrzymkami na Jasną Górę. 25 lat to dobra okazja by zastanowić się nad duchowym aspektem pro-life – gdzie leży nasza siła i nadzieja. Będzie to też czas refleksji nad współczesnymi wyzwaniami, trudnościami, ale i szansami stojącymi przed obrońcami życia.

Spotkanie zakończy się wspólną Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich.

Do udziału w pielgrzymce pragniemy zaprosić wszystkich, dla których idea obrony życia jest bliska sercu.

Zgłoszenia i dodatkowe informacje:

Adam Kisiel – tel. kom. 694-351-948

Osoba zgłaszająca się proszona jest o podanie imienia, nazwiska i kontaktowego numeru telefonicznego

Opłata – w autobusie.

Termin zgłoszeń – do 1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)

Program Pielgrzymki (sobota, 6 kwietnia 2024 r.):

Kaplica Cudownego Obrazu

9.30 – Msza św. Przewodniczy ojciec przeor Jasnej Góry – o. Samuel Pacholski.

Aula im. św. Jana Pawła II

11.00–12.00 – rozdanie nagród w XX edycji konkursu dla młodzieży im. bł. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

12.00–14.00 – wystąpienia jubileuszowe z okazji 25-lecia powstania PSOŻC

o. dr Krzysztof Niewiadomski OFMCap – opiekun duchowy grup pro-life

Wojciech Zięba – prezes PSOŻC

Magdalena Guziak-Nowak – dyrektor ds. edukacji, sekretarz zarządu PSOŻC

dr inż. Adam Kisiel – współzałożyciel Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci

projekcja filmu „Tam Ktoś jest!” – 30 lat obrony życia w Polsce

14.00–15.30 – przerwa obiadowa

15.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

Ok. 16.30 – zakończenie.

Możliwość skorzystania z wyjazdu organizowanego w Bielsku-Białej

Koszt pielgrzymki z Bielska-Białej: 50 zł (przejazd w obydwie strony).

Planowane miejsca i godziny odjazdu autobusu:

6.15 – kościół w Straconce

6.20 – kościół w Leszczynach – przystanek w kierunku miasta (przy Biedronce)

6.25 – kościół na Os. Karpackim – przystanek w kierunku Hulanki

6.30 – kościół w Aleksandrowicach – przed głównym wejściem

6.37 – przystanek przy ul. Piastowskiej (Szpital nr 3 – ul. Sobieskiego)

6.38 – przystanek przy ul. Piastowskiej (Starostwo)

6.40 – przy kościele NSPJ – ul. Traugutta

Powrót do Bielska-Białej – ok. godz. 18.30.