Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia

• 4 kwietnia 2024, Robert Karp

Bp Roman Pindel 8 kwietnia, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przewodniczyć będzie Mszy św. w kościele pw. św. Macieja w Andrychowie. Uroczysta liturgia, połączona z deklaracją przyjęcia dziecka w akcie duchowej adopcji, będzie najważniejszym punktem diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia. Msza św. rozpocznie się o godzinie 18.00 i będzie poprzedzona nabożeństwem w intencji dzieci nienarodzonych.

Podczas Eucharystii część osób wypowie po raz pierwszy lub odnowi słowa przyrzeczenia modlitwy w ramach adopcji dzieci poczętych. Biskup udzieli także indywidualnego błogosławieństwa matkom – z dziećmi lub oczekującym narodzin potomstwa, oraz kobietom modlącym się o dar macierzyństwa.

Do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można będzie przystąpić również w bardzo wielu kościołach, w święto Zwiastowania Pańskiego, będące również Dniem Świętości Życia.

Według danych Ośrodka Duchowej Adopcji, co roku w naszej diecezji około tysiąca osób z różnych parafii podejmuje uroczyste zobowiązanie duchowej adopcji. Większość ludzi składa osobiste, prywatne przyrzeczenia. Duchowa Adopcja to owoc objawień w Fatimie i stanowi odpowiedź na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce.

Pierwszy ośrodek duchowej adopcji powstał w kościele ojców paulinów w Warszawie. Stąd rozprzestrzenia się na cały kraj i poza jego granice.